... aneb tvrdý oříšek pro ostatní ovoce

Harry Potter a ohnivý pohár

21. srpna 2008 v 18:51 | Denda:-) |  Harry Potter
Název knihy v originále: Harry Potter and the Goblet of Fire
Autorka: Joanne Rowlingová
Vydání originálu: 2000
Harry Potter a Ohnivý pohár film

Stručný obsah knihy "Harry Potter a Ohnivý pohár"

Letošní prázdniny tráví Harry Potter s rodinou Weaslyových a Hermionou Grangerovou. Vydává se s nimi na finále mistrovství světa hry na létajících košťatech - famfrpálu. Po ukončení zápasu se zjeví na obloze znamení zla, které značí Smrtijedy v blízkosti.
Začíná další školní rok a studentům je představem nový učitel obrany proti černé magii - Alastora "Pošuk" Moody. Žáci se od Brumbála dozvídají, že se bude konat Turnaj tří kouzelnických škol, na který přijedou do Bradavic studenti z Kruvalu a Krásnohůlek. Ohnivý pohár vybírá do týmu i Harryho Pottera, ačkoliv se ještě oficiálně nemůže účastnit, protože mu není potřebných 17 let.
Harry Potter musí během turnaje absolvovat tři úkoly. V prvním, kde musí drakovi sebrat zlaté vejce, vyhraje společně s Viktorem Krumem. Po druhém úkolu, ve kterém má osvobodit Rona od lidí, žijících na dně jezera poblíž školy, zvaných jezerní lidé, se s Cedrikem dělí o první místo. Posledním - třetím úkolem je projít bludištěm s nástrahami a jako první dosáhnout Ohnivého poháru. Cedrik s Harrym Potterem vyrazí jako první a úkol zvládají oba téměř stejně rychle.
Dohodnou se, že se poháru dotknou oba najednou, aby nikdo nevyhrál. Jenže pohár je teleportuje k Voldemortovi a dalším Smrtijedům. Cedrik je zavražděn a pomocí lektvaru znovu nabude ztracené podoby. Chce zabít také Harryho, to se mu však nepovede a Harry Potter se pomocí přenášedla dostává zpět do Bradavic. Tam spolu s Brumbálem objeví, že profesor Moody je Barty Skrk mladší, který přemohl opravdového Moodyho a dostal Harryho Pottera do turnaje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký je Váš nejoblíbenější autor dětských knih?

J. K. Rowlingová 25% (12)
J. R. R. Tolkien 14.6% (7)
C. S. Lewis 12.5% (6)
Ch. Paoliny 10.4% (5)
Angie Sageová 8.3% (4)
Philip Pullman 6.3% (3)
Enid Blytonová 12.5% (6)
Patrick Carman 10.4% (5)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama